Місто ТернопільМісто Тернопіль є найменшим обласним центром галицького регіону, однак даний факт у жодному випадку не применшує його візуальної краси та атрактивності для туристів. Таким успіхом населений пункт завдячує своїй давній історії, яка офіційно починається 1540 р. і сповнена багатьох перипетій — можна нарахувати як мінімум 5 влад, що у той чи інший період керували тут, а також поколінням своїх мешканців котрих у 2014р. налічується не багато, не мало-217 тисяч.

Власне, що можна побачити у Тернополі?

По-перше його будинки. Так-так, не дивуйтеся: майже дві сотні з них утворюють неповторне архітектурне обличчя міста перетворивши Вас, пересічного туриста, у типового міщанина Австро-Угоської імперії кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Це, до речі, дуже показово, що серед пам’яток архітектури котрі збереглися в Тернополі до наших днів багато мають житлове, а не оборонне чи культове призначення. Приємно, що будівлі розміщені на понад двох десятках вулиць не концентруючись, як зазвичай у одному-двох місцях. Неприємно, що цих осель могло б бути більше — Друга світова війна зруйнувала 90 % архітектури Тернополя.

Тернопільська вулиця

Друге чому варто приділити увагу є пам’ятка з національним статусом Старий замок. Ця фортифікаційна споруда була оточена водою практично з усіх сторін, що робило її неприступною для багаточисленних нападів ворогів. Твердиня мала аж 5 поверхів, при чому два з них — підземні. Історичний фатум призвів до того, що зараз у Старому замку розміщені спортивна школа та ресторан, однак громада міста на повну ставить питання про організацію у споруді музею міста.

Замок в Тернополі
А наступний об’єкт подорожі зовсім поруч. Це знаменитий Тернопільський став. Водойма є ровесником міста і у давні часи приносила йому чималі прибутки за рахунок чотирьох млинів та розведення риби. Нині площа ставка — понад 300 гектарів. Його родзинками є острів Закоханих та два прогулянкових теплоходи: «Капітан Парій» і «Герой Танцоров». Судна швартуються до трьох причалів: «Дальній пляж», «Ресторан «Хутір» і «Центр». За наявності часу можна поніжитися на одному із двох пляжів та (або) смачно попоїсти в ресторані (таких тут дев’ять). До речі на березі Тернопільського ставу розміщено 4 готелі.

Острів закоханих у Тернополі

Тернопільський став

У Тернополі збереглося чимало цікавих культових споруд. Хотілося б акцентувати увагу на двох із них: Воздвиженській церкві та Костелі домініканців. Церква є не тільки культовою, а й оборонною спорудою, окремі її елементи притаманні ще давньоруській традиції зодчества. Храм побудовано із каменю-піщанику, він має типову трьохнефну конструкцію. Костел домініканців, а точніше церква Непорочного зачаття пресвятої діви Марії збудована в бароковому стилі у третій четверті XVIII ст. Будівля авторства Августа Мощинського вражає своєю неповторною витонченістю і елегантністю. Екстер’єр храму органічно доповнюють його внутрішні розписи виконані Георгієм Журавським.

Ще однією культовою спорудою рекомендованою до огляду є церква Різдва Христового — одна з найстаріших у Тернополі, адже її будівництво завершується 1608 р.

Тернопіль може похвалитися 5 музеями: краєзнавчий, художній, політичних в’язнів, музей-бібліотека, музей Івана Пулюя, а також картинна галерея. В них точно буде на що подивитися.

В місті нараховується 29 пам’ятників присвячених різноманітним подіям та особистостям. Як уже зрозуміло з назви серед них є монументи для політика Бандери і літератора Пушкіна. До речі Олександр Сергійович на постаменті стоїть ще з 1959 р. і є найстарішим із існуючих нині пам’ятників у місті.

І, що приємно — у Тернополі здатні ужитися між собою не тільки Пушкін з Бандерою… Місто, попри нав’язуваний йому однозначний імідж, є багатонаціональним, конфесійно толерантним, космополітичним, таким, що поєднує людей з різними поглядами і переконаннями. Тернопіль з радістю прийме Вас до себе і саме тут Ви обов’язково знайдете частинку себе.

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (7 Голосов)

Коментарі: