Село на Тернопільщині Лановецького району. Перше село після Ланівців, якщо прямувати у сторону Вишнівця. Село отримало таку назву, тому що вперше воно було заселене жителями з сусіднього села Гнилорудки (було розорено у 1648 році), які уникнули нападу татар.У Нападіївці знаходиться Церква Казанської ікони Божої матері побудована у 1742 році коштами прихожан.

Дерев’яна, з такою ж дзвіницею. В наш час діюча, належить громаді УПЦ КП. У 1811 р. церкву поставили на кам'яний фундамент. 2005 р. коштами громади оновили інтер'єр, а у 2006 р. провели ремонт ззовні. Під час мого візиту у вересні 20187 р. церква була обшита сайдингом, вікна - металопластикові. Дах покритий синьою металочерепицею, а купола - сучасною жестью. Усі фотографії церкви на цій сторінці зроблені 13 вересня 2018 р.

 Церква знаходиться неподалік центральної вулиці села, оточена деревами.

 

На території біля церкви збереглися старі кам'яні хрести та поховання.

Поблизу сучасного села є так звана Нападовецька могила (чи курган) - висока, з неї видно Почаївську лавру, до якої навпростець – 40 кілометрів. За легендою, тут захоронені воїни, які загинули під час частих війн, які відбувалися на березі річки Горинь. У 1831 році у цій могилі ховали також людей, які померли від холери.

Церква Казанської ікони Божої матері на мапі:

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Коментарі: