Село Куликів розташоване на правому березі річки Іква. Відстань до райцентру – міста Кременець – 12 км. Вперше у писемних джерелах Куликів згадується у 1493 році. Тоді луцькому старості Петру Монтеградовичу належали села Дунаїв, Куликів та Рудка. У 1536 році село дісталося королеві Боні, яка мешкала у замку в Кременці. У 1545 році Куликів згадується в описі цього ж замку.

Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Побудована в 1742 р., ким – невідомо. В 1887 році капітально відремонтована коштами прихожан. Дерев'яна, покрита жестю. При ній у 1888 році побудована нова дзвіниця.

Під час 1 Світової війни у церкву влучив снаряд і церква згоріла. Після війни на місці старої церкви побудували каплицю. Згодом церкву розбудували, влаштували місце для хору та панахид, збудували дзвіницю. За радянських часів розширили вівтар. Після цього форма церкви не змінювалася.

У 2015 році більшість прихожан вирішили перейти і Київський патріархат. Але під час подання документів виявилося що громада УПЦ КП тут була зареєстрована ще у 90-х роках минулого століття. Виявляється усі ці роки у церкві правив священик Московського патріархату українською мовою. А малограмотні прихожани нічого не розуміли.
Тому 2015 року прийшли ті ж самі староста, хор та прихожани, відімкнули храм, і священик Київського патріархату почав службу. Священик МП прийшов коли у церкві вже служилося. Йому запропонували перейти разом з громадою в КП, але він відмовився.

13 вересня 2018 року церква мала такий вигляд як на ось цих фото. Виявляється дерев'яну церкву обмуровали піноблоком. Усе нове: фундамент, стіни, дах, вікна, двері. Від старої церкви нічого не залишилось, і лише стара могила священика Патра Климентовича Дублянського нагадує про старі часи.

 Церква Покрови Пресвятої Богородиці на мапі:

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Коментарі: