КременецьКРЕМЕНЕЦЬ — НАЗВА ВІДПОВІДАЄ ЗМІСТУ. Місто Кременець завдячує своїй назві мінералу кремінь. Ознакою кременя є його твердість — настільки міцна, що камінь використовувався людиною як матеріал для виготовлення знарядь праці. Саме таким є дане місце та люди, які проживали й живуть у ньому. Історія Кременця заповнена чималою кількістю тяжких випробувань та видатних подій. Вперше місто згадується 1227 р.

Справжня слава приходить до міста 1241 р. коли воно виявляється чи не єдиним населеним пунктом, що вистояв перед ордою хана Батия. За легендою це вдається зробити обливши водою Замкову гору — мороз перетворює її у льодяний конус неприступний для ворогів. Фортецю, що знаходилася на ній в 1536-1556 рр. суттєво укріплює княгиня Бона Сфорца тому гора також носить її ім’я. Однак, навіть реконструкція не рятує замок від козацького гніву — 1648 р. його руйнують козаки очолювані Максимом Кривоносом. У 1819-1833 роках в місті діє знаменитий Кременецький ліцей бібліотека котрого нараховує понад 50 тис. томів. Під час І світової війни Кременець опиняється в горнилі боїв Брусиловського прориву.

Кременець, колегіум

Сьогодні про таке складне минуле міста розповідають свідки, яким вдалося вижити у ньому.  В першу чергу це  5 пам’яток архітектури: будинок «Близнюки» та Василіанський монастир XVII ст., палац Кароліни Дзембовської  й колегіум єзуїтів збудовані століттям пізніше,  ХІХ ст. датується будинок Словацьких. Над усім містом височіють руїни замку XVI ст.

Будинок Близнюки Кременець

Любителі спокійних прогулянок мають можливість відвідати кременецькі кладовища: Козацьке (П’ятницьке), Туницьке, Монастирське.

У місті діє два музеї. Кременецький районний краєзнавчий музей був створений у 1937 р. його експозиція дає можливість ознайомитися з 5,5 тис. експонатів. Літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького набагато молодший, його створили у 2004 р., а фонд складає 1500 експонатів.

Руїни замку Кременець

Кременець має своїх героїв. Героїв минулого: драматурга Юліуша Словацького, генерала Олександра Осецького, поетесу Галину Гордасевич. І героїв сучасного: активістів Євромайдану Олександра Капіноса (загинув 19 лютого 2014 р.) та Олесю Жуковську.

Місто є гостинним, спокійним і повністю відкритим для усіх його відвідувачів. Місцеві готелі із задоволенням приймуть усіх туристів, які завітають до нього. Останні принагідно зможуть відвідати Почаївську лавру, Почаївський історико-художній музей і палац графа Вороніна (с. Білокриниця), що знаходяться неподалік. Всі хто його відвідують хочуть неодмінно повернутися сюди ще раз. Ті хто вже побував тут проймаються потужною внутрішньою енергетикою, що ховається під ззовні абсолютно спокійною оболонкою провінції. Дійсно, назва Кременця повністю відповідає його змісту.

Колегіум. Загальний вид.
Мур Кременецького замку.
Костел Св. Станіслава.
Кременець
Під Боною.
Монастир отців Єзуїтів.
Кременець
Кременець
Базиліка Св. Лойоли і Костки.
Будинки-близнюки (XVII ст.)
Кременець
Кременець
Надбрамна вежа
Вид Кременця з гори Бона.
Кременець
Центр міста.
Кременець
Кременець
Кременець
Руїни замку.
Кременець
Кременець
Миколаївський собор.
Кременець
Стадіон Кременця.

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (9 Голосов)

Коментарі: