Бодаки – село Збаразького району Тернопільської області. Розташоване у мальовничій місцевості на правому березі річки Горинь. Село Бодаки, як власність князя Михайла Васильовича Збаразького, згадується в тому ж акті від 14 листопада 1482 року, в якому згадується село Старий Тараж,  Кременець. Ще воно під іменем села «Бодакъ», як власність князя Януша-Антонія Корибута згадується в акті 1703 року.

В універсалі цього князя до мешканців його територій, про те щоб вони видали по 100 злотих з села на утримання литовського війська, яке прийшло відбиватися від козаків. 

Найпопулярнішими є дві версії походження назви села. Згідно першої, село отримало таку назву від слів «біда таки», так як місцеві бідували. Інша версія – від слова «будяки», які, ніби, росли тут повсюди.
В селі збереглася Свято-Миколаївська церква. Розміщена на підвищенні посеред села. Побудована в 1771 році на кошти прихожан з допомогою колишнього місцевого священика Іоана Самулецького. Дерев'яна, на кам’яному фундаменті, покрита залізом, обшита сосновими дошками. Всередині та ззовні пофарбована. Освячена 27 квітня 1771 року деканом Василем Добриловським з благословення єпископа Луцького та Острозького Сільвестра Рудницького.

У 1900 році церква була реконструйована (побудована з дерева дуба на кам’яному фундаменті), про це нагадує кам’яний хрест на церковному подвір’ї. Саме у цьому місці був Престол старої церкви (його перенесли у нову).
У 1990 році капітально відремонтували дзвіницю, а у 2008 вхідну браму. На сьогоднішній день (2018 р.) церква діюча, доглянута, вікна пластикові. Належить громаді УПЦ КП(?).

Село Бодаки, вхід до церкви Святого Миколая 1900 р. Фото 13.09.2018 р.

 

Церква святого Миколая на мапі:

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Коментарі: