Славута

костел Святої ДоротиСлавута – районний центр у Хмельницькій області. Місто розташоване на берегах річки Горинь. Територія сучасного міста Славути була заселена з давніх часів. У місті та поблизу його виявлено рештки поселення доби неоліту. В урочищі Вершині досліджено залишки поселень і курган доби бронзи. Знайдено також речі часів черняхівської культури.

Ізяслав – місто втрачених пам’яток

Ізяслав, палацІзяслав – невеличке містечко, знаходиться за 50 кілометрів від мого рідного Острога. Щоб дістатися до Ізяслава з Острога, потрібно прямувати в напрямку Шумська, і в селі Кам’янка повернути ліворуч. Далі близько 40 кілометрів сільськими дорогами, і ми в Ізяславі. В давнину маршрут до цього міста пролягав через Заславську браму, що поряд з Межиріцьким монастирем. Доречі, брама зберіглася, але дорога заведе хіба до річки Вілії.

Старый Кривин

Свято-Воскресенская церковьЗа несколько километров от Нетишина расположено село Старый Кривин. Кроме железнодорожной станции здесь памятник архитектуры XVII века - Свято-Воскресенская церковь. Расположена на небольшом возвышении возле центральной улице села. Проехать по селу и не заметить церковь - невозможно. Церковь была построена в 1763 году из дерева, без единого гвоздя (согласно описанию Н.И. Теодорович, 1889 г). Форма церкви напоминает корабль (в XVII в. такая форма называлась «кораб»).

Стриганы

палац Четвертинських у СтриганахСтриганы - живописное село, расположенное по обе стороны реки Горынь в Славутском районе Хмельницкой области. Расстояние до райцентра - города Славуты - 9 км.
В годы Великой Отечественной войны в селе действовал советский партизанский отряд Антона Одухи. В 1944 году состоялся бой между его партизанским отрядом (при поддержке милиции) и отрядами УПА. В результате, по данным из отчета советских партизан, погибло 127 повстанцев, и 28 попали в плен.

Мала Радогощ

Покровська церква в селі Мала РадогощМала Радогощ – маленьке село в Ізяславському районі Хмельницької області. Вперше я про нього почув коли сусід показав щуку, і сказав що зловив на ставку в Радогощі. Тут дійсно дуже гарна природа, мальовниче озеро.
Саме село вперше згадується 1386 року в грамоті, яка підтверджувала права власності князя Острозького на деякі населені пункти, серед котрих і було село Мала Радогощ. В той час село називалось просто Радогощ.

Большая Радогощ

церковь Святого МихаилаБольшая Радогощь - живописное село на Хмельнитчине, расстояние к райцентру городу Изяслав - 35 километров. Здесь находится деревянная церковь Святого Михаила. Точная дата постройки церкви неизвестна, однако особенности сооружения свидетельствуют что ее возвели в начале XVIII века. В первой половине XIX века был проведен ремонт, в результате которого стены всех трех срубов заменили «лисами», и был пристроен небольшой входной притвор, в плане - прямоугольный.

Меджибіж

Замок в МеджибожіМеджибіж, селище міського типу Летичівського району Хмельницької області, розташоване на кам'янистому підвищенні, там, де річка Бужок впадає у Південний Буг. Звідси й назва селища. Відстань до обласного центру близько 40 кілометрів. Селище відоме своїм мурованим замком, який займає друге місце на Хмельниччині за популярністю після Кам’янець-Подільської фортеці.

Нетішин

Місто Нетішин, фото 2015 р.Сучасний Нетішин – досить молоде місто, яке ще називають містом атомних енергетиків. Все тому, що тут знаходиться атомна електростанція. Взагалі розвиток населеного пункта Нетіштн можна умовно поділити на два етапи, які розмежовує 1975 рік. Саме тоді Міністерством енергетики і електрифікації СРСР було прийнято рішення про розміщення атомної електростанції у Нетішині Хмельницької області. Після цього, тоді ще село, Нетішин почало стрімко розвиватися.