Свято-Покровська церква у селі ВоскодавиПрямуючи з Гощі до Тучина, на відстані 8 кілометрів розташоване село Воскодави. На сайті Гощанської бібліотеки вказано, що перша задка про село датується 1468 роком. Тоді селом володів якийсь Петрашко, - хто це достовірно не відомо.
Село Воскодави згадується в акті від 24 червня 1775 року – в інвентарі села Дроздова та Горбова, де містився детальний запис повинностей, що відбували селяни на користь поміщика.

До того ж з усієї кількості сінокісної землі поміщика Войтеха Хмеловебаго (?) вказано, що 4 сажні знаходяться під Воскодавами.
Це й ж 1775 рік на сайті Верховної Ради України рахується історичною датою утворення.

У 1770 році у селі був побудований палац, проте сьогодні від нього не залишилося і сліду, - він повністю був зруйнлований у міжвоєнний період.

 

У селі Воскодави знаходиться пам'ятка архітектури місцевого значення – Свято-Покровська церква. Микола Іванович Теодорович писав: «Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Коли і Ким побудована невідомо. Дерев'яна, разом з такою ж дзвіницею, на кам’яному фундаменті. Покрита залізом. В 1883 році обновлена коштами прихожан».

За деякими даними, церква була побудована 1735 року.

Нині церква діюча, належить громаді УПЦ МП. У липні 2015 року церкву реставрували, зокрема замінили деякі дерев’яні елементи та пофарбували у голубий колір.

 

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (5 Голосов)

Коментарі: