Вілія. Макет музею ОстровськогоЗа 18 км від міста Острог на березі річки Вілія розташоване однойменне село. Його не слід плутати з селом Вілія, що за 7 км від м. Кременця, де бере початок річка Вілія. Село Вілія Острозького району відоме тим, що 1904 року тут народився видатний письменник Микола Островський. Початкову освіту отримав у церковно-парафіяльній школі.У 1915-1916рр. навчався у Шепетівському училищі, а потім працював на електростанції.

У серпні 1919 р. вступив добровольцем до Червоної армії та воював у кавалерійській бригаді Г. Котовського та 1-й Кінній армії. У серпні 1920 року був тяжко поранений та демобілізований (хоча у своїй автобіографії письменник не згадує про службу у Червоній армії).У 1921 р. працював у Києві в залізничних майстернях та на будівництві вузькоколійки, що мала забезпечити київ паливом. У 1930 році розпочав роботу над романом «Як гартувалася сталь», у якому описувались події 1917—1920 рр. в Україні. Роман був опублікований у 1932 році. З 1935 р. працював над романом «Народжені бурею». Микола Островський. У наступні роки стан здоров’я Миколи Островського значно погіршився, письменник помер у Москві 1936 року, похований на Новодівичому кладовищі. Літературно-меморіальні музеї пам’яті Миколи Островського діють у селі Вілія Острозького району, Шепетівці, Сочі і Москві. У центрі села Вілія розташований одноповерховий невеличкий будиночок-музей. Працює музей з 9 до 13 години, хоча в 15:35 там ще було відкрито, і мені пощастило потрапити у середину.

У декількох кімнатах зібрані факти, з яких дізнаємося про біографію та навчання Миколи Островського, у окремій кімнаті можна побачити десятки книг М. Островського, виданих на різних мовах у різних країнах. На деяких світлинах можна побачити старий млин, він і зараз є, проте уже не крутить. Перед самим музеєм височить обеліск, що увіковічив в металі героїчний образ письменника Миколи Островського.

Радує те, що не зважаючи на, скоріше всього, мінімальне фінансування музею і малу кількість відвідувачів, музей все-таки працює.

Макет хатини Островського
Дорога з Острога на Шумськ
Вїзд у село Вілія
Памятник односельчанам, які заг...
Сільська рада
Церква у Вілії. Фото 2011р.
Церква у Вілії. Фото 2011р.
Пам'ятник Островському
Памятник Миколі Островському
У музеї М. Островського. Село В...
У музеї. Фото 2011р.
У музеї М. Островського. Село В...
Фото 2011 р.
У музеї М. Островського. Село В...
У музеї М. Островського. Село В...
Старий млин. Фото 2011р.
Старий млин. Фото 2011р.
Микола Островський

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (5 Голосов)

Коментарі: