Церква Івана БогословаСело Синів розташоване у Гощанському районі Рівненської області. До райцентру – 7 км, до міста Рівного – 38 км. П.А. Ричков у своєму довіднику по Рівненщині вказує що село відоме з 1577 року. За однією з версій, назва села походить від імені Сенька Гостецького, який отримав земляний наділ від свого батька – гощанського поміщика. У дитинстві Сенька звали Сеньом, а звідси і Сенів.

За іншою версією, село отримало назву Синів тому що кожного року в цих краях рясно розцвітали волошки і все було неначе в синяві.

Церква Івана Богослова.

У 1595 році тут було побудовано церкву Івана Богослова. Ким побудована церква – невідомо. Церква дерев’яна, на кам’яному фундаменті. У 1857 році відремонтована. У 1875 році було встановлено новий купол, при цьому церкву покрили залізом і пофарбували у зелений колір. Нині церква має доглянутий вигляд.

За своєю архітектуроюі  і пропорціями ця церква класична волинська тризрубна з різновисокими зрубами і з досить великими сіньми, що примикають до основного об'єму з заходу. Єдина глава поставлена над середнім зрубом на широкому восьмикутному барабані, увінчаному восьмигранним бароковим куполом з чотирма спрощеними люкарнами (вікнами). Трикутні класицистичні фронтони на північному і південному фасадах, вузькі пілястри, і вузький фриз під покрівлею є більш пізніми нововведеннями, що з'явилися після неодноразових ремонтів і перебудов церкви.

Церква Івана Богослова
Церква Іоанна Богослова являється – пам’яткою архітектури місцевого значення. У цьому році (2015) церкві виповнилося 420 років. Зараз це діючий храм УПЦ КП(?).

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (3 Голосов)

Коментарі: