РівнеРівне – обласний центр Рівненської області. Вперше згадується у 1283 році в польській хроніці. За однією з версій місто так названо тому що розташоване на рівнині, де немає великих пагорбів чи каньйонів. У 1919 році – столиця УНР. Через місто протікає річка УстяУ сучасному місті проживає близько 250 тисяч людей (станом на 2014 рік).  Рівне не є туристичним містом на рівні зі Львовом чи Кам’янець-Подільським, але і тут є що подивитися та де розважитися.

 Найпопулярнішими місцями відпочинку місцевих жителів та гостей міста є майдан Незалежності у самому центрі міста, алея «Бродвей», парк Шевченка, Лебедине озеро, озеро Басів Кут та ще багато затишних місць.
Рівне за кінопалацом

У Рівному встановлено декілька десятків пам’ятників. Одним з найпопулярніших є пам’ятник Уласу Самчуку – видатному письменнику, уродженцю села Дермань. Пам’ятник розташований поряд з музично-драматичним театром. Його встановили у 2005 році, авторами є скульптор В. Шолудько та архітектор В. Ковальчук.

На майдані, перед кінопалацом «Україна» у 1999 встановили пам’ятник Тарасові Шевченку. Він постав на місці пам’ятника Леніну, який демонтували у 1990 році. Крім цього  у Рівному є ще погруддя Шевченка, що було відкрите 1939 році та реконструйоване у 1963. Його можна побачити у парку, названому в честь геніального сина України.
Погруддя Шевченка

Ще один популярний пам’ятник встановлений Марії Несвицькій (Марії Рівненській) по вулиці Соборній, поряд зі входом у підземні торгові ряди. Марію Несвицьку вважають засновницею міста, саме вона у 1492 році виборола для міста магдебурзьке право, що суттєво вплинуло на розвиток Рівного. Пам’ятник виконаний із мармуру білого кольору, княгиня зображена сидячи на кріслі, то тримаючи у руці розгорнутий документ – грамоту, яка надає місту магдебурзьке право. Монумент знаходиться під купольним накриттям. Автор ідеї М. Пасічник, скульптор В. Шолудько.
Марія Рівненська памятник

У місті ще багато пам’ятників, серед яких: колона Божої Матері, пам’ятник радянським воїнам і партизанам, пам’ятник жертвам чорнобильської катастрофи, пам’ятник жертвам фашизму, меморіал військової слави, пам’ятник Климу Савуру, Симону Петлюрі та багато інших.

Архітектурні пам’ятки Рівного. Їх не багато. Рівненська чоловіча гімназія (нині тут розташований Обласний краєзнавчий музей). Побудована у 1839 році. Сама гімназія була відкрита у 1832 році у місті Луцьк, але у зв’язку з непристосованістю приміщень, у 1834 році переміщена до Клеваня, а у 1839 до Рівного у приміщення, яке збудували саме під потреби гімназії. Будівля була виконана за проектом архітекторів Бунгінйона та Міховича. Відомо що протягом 1866-1871 років у гімназії навчався В. Короленко, який став відомим письменником.

У 1975 році будівлю гімназії передали для Рівненського обласного краєзнавчого музею. Зараз у 22 залах розміщено експозицію, що розповідає про історію та природу краю, його героїчне минуле і реальне сьогодення. Також у музеї можна побачити яким був Палац Любомирських – найвеличніша споруда Рівного XVIII-XX століть.
Старовинний замок Любомирських

Палац збудований на місці дерев’яного замку у 30-х роках XVIII століття. За час свого існування як мінімум три рази змінював свій вигляд. Це пов’язано з тим, що власники палацу бажали щоб будівля відповідала останнім критеріям європейської моди. Близько 1815 р. відбулася остання суттєва перебудова палацу. У такому вигляді будівля існувала майже до середини XX століття, поступово занепадаючи та перетворюватися на руїну.  У 1927 році палац в черговий раз горів. До кінця 1940-х років від будівлі нічого не залишилося. 

Костел Святого Антонія (нині дім органної музики). Вважається однією із самих цікавих будівель Рівного в плані архітектури. Будівництво костелу було завершене у 1899 році (розпочате у 1859р., але було законсервоване у зв’язку з царською забороною).

Будівництво здійснювалося під керівництвом польського архітектора Костянтина Войцеховського на кошти ксьондза Романа Сангушка зі Славути. Будівля виконана з червоної цегли у неготичному стилі. У 1927 році костел було оновлено красивими вітражами та розписом стін модерністською поліхімією, що виконав К. Політинський.

У 1958 році за храм взялася радянська влада. Його закрили, спиляли хрести, а потім розібрали неготичні вежі храму. Більшість цінного майна храму було вкрадено, унікальні розписи знищено.

У 60-х роках XX століття у цьому приміщенні відкрили кінотеатр «Глобус», який працював до 1980 року.  У наш час тут знаходиться зал органної музики. Фасад будівлі прикрашає старовинний годинник.

Свято-Успенська церква. Рахується найдавнішою культовою архітектурною спорудою Рівного. Побудована у 1756 році і збережена до нашого часу. Раніше називалася Омелянівською, оскільки поряд проходив шлях до Омеляни. Церва дерев’яна, з одним куполом. Існує легенда що у церкві молився гайдамак Іван Гонта перед битвою з польською шляхтою. У 60-х роках XX століття постала загроза знесення церкви комуністами (на її місці хотіли побудувати гуртожиток одного з навчальних закладів), але проти цього активно виступали місцеві жителі, що і зберегло храм. Адреса церкви: Рівне, вул. Шевченка, 113.

Свято-Воскресенський собор. Побудований у 1890-1895 рр. Раніше на його місці була дерев’яна церква, яка згоріла. Перший камінь в основу собору заклав імператор Олександр III. Проект храму розробив архітектор Анатолій Дайнека.
У 60-х роках XX століття храм закрили, зробили там склад. Пізніше – музей наукового атеїзму.
У 1989 році храм повернули православній громаді. Адреса храму: м. Рівне, вул. Соборна, 39.

Рівненщина багата на поклади бурштину. Тому в місті є Музей бурштину – перший в Україні.  У музеї можна ознайомитися з історією добування бурштину, його обробкою. А також тут розміщені цікаві зразки бурштинової породи та камені,  в середині яких збереглися застиглі комахи. Окремої уваги заслуговують уже готові різноманітні прикраси з бурштину, картини та одяг,оздоблений сонячним камінням. Сам музей розміщений у Будинку вчених, по вулиці  Симона Петлюри, 17.

У Рівному освоювати професію залізничника можуть навіть діти. Це можливо завдяки закладу позашкільної освіти – Рівненській дитячій залізниці. Її протяжність – 2,5 кілометра, розташована на березі річки Усті. Залізниця з’єднує дві тупикові станції – Партизанську та Озерну. Залізниця працює з травня по серпень включно, по суботах, неділях та святкових днях. Перший потяг відправляється в суботу о 11:00 зі станції «Партизанська», а останній о 16:00. У наділю перший потяг відправляється у 10:00, останній о 17:00. Роботу залізниці забезпечують юні залізничники, які займаються у спеціалізованих гуртках.

А ще у Рівному є Зоопарк, - один з найкращих в Україні. Розташований на в’їзді в місто, по вулиці Київській, 110. Зоопарк створений 1982 році. Тут мешкають 150 видів тварин. Можна побачити: гімалайських ведмедів, диких кабанів, вовків, лисиць, лосів, мавп, оленів, бізонів, верблюдів, різноманітних птахів і т.д. Зоопарк – одне з найулюбленіших місць сімейного відпочинку.
Кожного року в зоопарку проводиться святкування відкриття сезону, дня захисту дітей, масляної та ще багатьох свят.
зоопарк в Рівному
у зоопарку
Тут усі фотографії Рівного

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (9 Голосов)

Коментарі: