костел у НевірковіНевірків краще відвідувати в парі з Великими Межирічами. Відстань до цього села всього 4 км. Саме ж село Невірків вперше згадується у 1577 році. Взагалі інформації про цей населений пункт обмаль.
Колись у Невіркові був Домініканський монастир (заснований у 1698 році) з дерев’яним храмом. На місці останнього був побудований кам’яний Костел у 1807 році за рахунок хорунжого Яна Стецького.

У наступному році святиня була освячена єпископом Каспером Цецішевським.
Проте у 1832 році монастир було закрито, і костел став використовуватися лише для богослужінь місцевою громадою. Під час Першої світової війни костел зазнав значних руйнувань. Проте тогочасний настоятель храму Станіслав Ядчак власними коштами та з допомогою прихожан реставрував костел. Під час II Світової війни в костелі переховувалися місцеві поляки, а після 1945 року радянська влада замкнула костел.

Домініканський костел у Невіркові

Костел у Невіркові

Над центральним входом до святині можна побачити напис на польській мові про засновника, та стару фреску зі слідами від куль. Напис в перекладі на нашу мову значить: «З дарів твоїх, Боже, тобі жертвую» , 1807, Ян Стецький.

Раніше у костелі знаходилася ікона Матері Божої Страждальної, яка творила чудеса та зцілювала. Зараз ця ікона перебуває у одному з костелів Польші. А у Корецькому костелі Святого Антонія знаходиться її освячена копія.

На стіні костелу можна помітити натяжний банер з репродукцію ікони та написами на польській та українській мовах. Там вказано: «Копія чудотворної ікони Матері Божої Страждальної, що знаходилась у костелі Святої Трійці в Невіркові, побудованому в 1807році Яном Стецьким». І підпис: «Образ повісив Ян Багінські 6.06.2014 р». Тоді ж відбулося освячення хреста поблизу костелу. В цьому дійстві прийняли участь теперішні та колишні - які раніше виїхали до Поліші, жителі Невірква.

Копія ікони Матері Божої Страждальної

Сам костел побудований у класичному стилі. Перед головним фасадом влаштований чотирьохколонний портик з незвично гострим трикутним фронтоном.

Костел у Невіркові

У середині памятки, 2015 р.

Головний вхід до святині, 2015 р.

Те що залишилось від даху, 2015 р. У середині царює бурян, 2015 р.

На сьогоднішній день (1 жовтня 2015 р.) костел перебуває у жалюгідному стані. Ситуація настільки аварійна, що в середині споруди страшно ходити. До речі вхід у костел «вільний», його ніхто не закривав. Красти тут нема що, а село маленьке і безхатьків тут не помічено.

4.625 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.63 (24 Голосов)

Коментарі: