Чудодійне джерело знаходиться поблизу села Гільча Перша Здолбунівського району що на Рівненщині. Знайти його достатньо просто – прямуючи з Рівного до Острога, на дорозі буде вказівник, а при повороті в сторону села стоятиме пам’ятник Богдану Хмельницькому.
Джерело є досить давнім, подейкують що воно утворилося після удару громовиці у скелю, після чого там утворилася печера, а з неї побігло два потічка з цілющою водою.

За однією з легенд, після хрещення Володимиром Великим Русі у 988 році, християни що поверталися з Києва схотіли перепочити та напитися води з потічка. Коли ж підійшли ближче побачили у воді відображення Святого Миколая. З того часу джерело носить саме його ім’я.   
Місцеві розповідають що побувало в цьому місці  й багато відомих людей – Василь-Костянтин Острозький, Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Улас Самчук, Михайло Коцюбинський та інші.


Цілюща вода сприяє одуженню від усіх хвороб, головне в це вірити – каже місцевий священник. А басейн, у якому окунаються паломники зроблений у формі ока не випадково, адже найбільше випадків зцілення було людей з очними недугами.


Чотири рази на рік (19 січня, 22 травня, 7 липня, 19 грудня) на території джерела Святого Миколая особливо людно – відбувається освячення води. Місцеві розповідають, що сюди з’їжджаються не тільки українці, а й  громадяни інших країн. Усі вони вірять у цілющу силу води. Спробуйте й ви!

Неподалік джерела Святого Миколая, пройшовши зо пів кілометра далі в глибину села, розміщена церква Святого Миколая. Вона віднесена державного реєстру пам'яток містобудування і архітектури місцевого значення, датується 1900 роком. Наразі нічого дерев'яного від церкви не залишилось, - вона "під сайдингом".

 Джерело Святого Миколая на мапі:

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосов)

Коментарі: