село БущаБУЩА — село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Збитинки, за 39 км Здолбунова. Сільраді підпорядковані села Борщівка Перша та Борщівка Друга. Перша письмова згадка про село належить до 1322 року. До Жовтневої революції 75 відсотків землі належало поміщику, 15% — куркулям і лише 10% — селянам. У 1917 році селяни самочинно поділили панську землю.В січні 1918 року було встановлено Радянську владу.

Під час громадянської війни в селі діяв революційний загін під командуванням матроса-чорноморця М. Мирончука (загинув у 1919 році).

В роки німецько-фашистської окупації на фронтах проти гітлерівців билися 50 жителів села, з них 5 загинуло в боях, 38 ви­значено урядовими нагородами. Трудящі села встановили пам'ятник-обеліск односельцям, які загинули в боротьбі з окупантами. На околицях села виявлено залишки поселення епохи міді.

Між Бущею та Ілляшівкою розташований Бущанський ботанічний заказник загальнодержавного значення, площею 385 гектарів, створений у 1984 році. В долині річки Збитинки охороняються соснові та вільхові ліси, на болотах поширені рідкісні рослини: схенус іржавий, товстянка звичайна, жировик Лезеля, сверція багаторічна, коручка болотна, росичка англійська,баранець звичайний.Село Буща

Серед мальовничої галявини, оточеної старими липами, знаходиться Свято-Михайлівський храм.  Побудований у 1858 році коштом поміщика Адама Свейковського, на місці зруйнованої церкви Святого Архістратига Михайла.  Про стару, втрачену, церкві нагадує хрест  з надписом: «Сей крест сооружен на том месте где был престол старой церкви». Свято-Михайлівський храм село Буща

Свято-Михайлівський храм
Свято-Михайлівський храм, фото ...
Кам'яні хрести на території цер...
Водойма у Бущі
Водойма у Бущі
Сільська рада
Водойма у Бущі
Школа
Магазин?

4.5 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (8 Голосов)

Коментарі: