Луцька баштаЛуцька башта зведена в той же час, що й башта Кругла (XVI ст.), вона разом з Татарською баштою входили в систему оборонних укріплень, захищаючи підступи до міста з боку Луцька і Звягеля (тепер місто Новоград-Волинський Житомирської області).
У плані Луцької башти лежить комбінація двох об'ємів — меншого прямокутного, що розташований з внутрішньої сторони укріплень, і більшого овального, орієнтованого довшою віссю перпендикулярно проїздові. Така структура давала можливість посилити фланговий обстріл підступів.

Башта Луцька розташована в сучасному центрі міста, біля колишнього готелю «Вілія» (зараз це «Академічний дім» - один з гуртожитків Острозької академії. Могутня споруда оперезана грізними отворами гарматних бійниць, її завершення прикрашене фігурним аттиком, що розчленований пілястрами та оздоблений ліпним орнаментом і розетками з вапняку. Відреставрована, вона стала тепер окрасою міста.

В приміщенні Луцької башти розгорнуто експозицію Музею історії книги і друкарства.

 

Адреса та контакти:

Розташування: м. Острог, вул. Папаніна,3
Телефони: +380 (3654) 2-32-71.
Графік роботи: музей приймає відвідувачів протягом року у всі дні, крім понеділка, з 9.30 до 17.00., у п`ятницю - до 16.00.

1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосов)

Коментарі: