Спасо-Преображенська церква — чудо на водіАдресою Спасо-Преображенської церкви є Канівське водосховище. Це не помилка — раніше церква знаходилася у селі Гусинці (74 двори, 385 мешканців), що було затоплене у 1971 році. Однак, навіть будучи в руїнах святиня, що складається з церкви й дзвіниці біля неї є надзвичайно привабливим об’єктом для відвідин та огляду.
Культова споруда зводиться в класицистичному стилі ще у 1822 р. Меценатом побудови стає вельможа Гусинський.

Згодом церква стає родинним склепом останнього та його сина. У розчин з допомогою котрого скріплювали цеглу додавали яйця. Результат цього ми бачимо на власні очі прямо зараз — основа храму, попри всі випробування, зуміла дожити до наших днів.
Про те що територія навколо Преображенської церкви опиниться під водою стає відомо у 1969 р. Саме тоді стається ще одна подія, яка дозволяє вижити храму: місцевий голова сільради розпорядився провести ремонт споруди, що для чоловіка виливається у догану від обласної влади.
Відновлення святині та її призначення починається у 2008 р. Прихожани, що об’єднуються в релігійну громаду залучають до оцінки стану та можливості реставрації Преображенського храму компетентні установи, що проводять відповідні дослідження та огляди. Вони визначають, що попри аварійний стан церкву та дзвіницю можна відновити але починати робити це потрібно негайно.

затоплена церква Гусинці
Восени 2009 року навколо церкви з’являються великі купи щебеню, піску, труб та метало профілю — почалися роботи покликані врятувати храм. Їх суть полягає у зміцненні фундаменту храму з допомогою паль, а стін за рахунок металевого укріплення та захисті з допомогою сипучих матеріалів від поганого впливу льоду і води. Перші роботи завершуються вже у червні 2010 р. В наступному році доходить черга і до дзвіниці: її відбудовують до старої висоти, накривають куполом, білять. Тоді ж з острова до материкового берега будують міст. Завершується відновлення дзвіниці й храму у 2012 р. коли ззовні його частково розписують.
Єдиною проблемою є складнощі із тим як добратися до святині. Існує два основних способи. Перший полягає у тому, щоб дістатися до Ржищева (2 години їзди від Києва), там найняти моторний човен і перетнувши Канівське водосховище дістатися до мети подорожі. Для виконання другого варіанту потрібно автомобілем (бажано позашляховиком) проїхавши по дамбі 1 сотню кілометрів подолати ще 10 пісчаної дороги (треба зважати, що окремі території там приватні) або ж доїхавши до сіл Сошников або Ковалин йти пішки ще 20 км (потрібні гумові чоботи). В будь-якому випадку успіхів та приємних вражень!

Спасо-Преображенська церква розташування на мапі:

 

Посилання та література:

1. Перше фото взяте з сайту http://podoroz.livejournal.com/
2. Друге фото з сайту http://orthodox.org.ua/

4.7 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.70 (10 Голосов)

Коментарі: