Пам'ятник Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову

пам’ятник Проні Зовсім поряд з Андріївською церквою, можна побачити пам’ятник Проні Прокопівні та Свириду Голохвастову – персонажам популярного фільму «За двома зайцями» кінорежисера Віктора Іванова, відзнятого у радянський період за однойменною п’єсою Михайла Старицького.
Таке місце розташування пам’ятника вибране зовсім не випадково.

Київські нетрі

Трущоби КиївУ Києві, в декількох хвилинах ходьби від метро Позняки, є невеличка територія, на який розміщені декілька будинків. Все б нічого, але ці будинки зовсім не вписуються в картинку сучасного міста-мільйонника. І ця картинка настільки «контрастна», що «київські нетрі» стали відомими не тільки у столиці, а чехи навіть зняли фільм та назвали його «яма». «Яма» тому що територія, на якій розташовані декілька одноповерхових будівель,знаходиться на декілька метрів нижче загального рівня.

Пам'ятник коту Пантелеймону

Памятник коту ПантелеймонуКіт Пантелеймон – мешкав у ресторані «Пантагрюель» та був улюбленцем клієнтів. Але під час пожежі він загинув, задихнувся димом. Розчулені клієнти та друзі ресторатора Марії Січкар, яка була управляючою ресторану, вирішили увіковічнити кота у бронзі. Так з’явився пам’ятник, автором якого є Мазур Богдан - скульптор родом із Хмельницька.
Пам’ятник відкритий у 1998 році поряд з рестораном у якому мешкав кіт, та однією з найпопулярніших пам’яток КиєваЗолотими воротами.

Міст закоханих

Міст закоханих у КиєвіМіст, який з’єднує Міський сад і Хрещатий парк, називають – мостом закоханих. Автором проекту пішохідного мосту являється Євген Патон – відомий український учений в галузі мостобудування та зварювальних процесів. Міст споруджено у 1910 році, а в 1983 – було замінено старі конструкції на аналогічні нові. Довжина мосту 50 метрів, ширина -2,2. Зараз міст закоханих – одне з найпопулярніших романтичних місць столиці.

Дзвіниця Києво-Печерської лаври

Лаврська дзвіницяВелику лаврську дзвіницю видно ще за десятки кілометрів від Києва, вона височить на правому березі Дніпра та об’єднує споруди Києво-Печерського заповідника у могутній та красивий архітектурний комплеск.

Кожна епоха і кожен народ створювали свої, лише їм притаманні типи будівель і споруд, які були покликані до життя соціальним ладом суспільства.

Пейзажна алея

Пейзажна алея - кіт сороканіжкаПейзажна алея з’явилася на місці оборонних валів міста над урочищем Гончарі. Закладена у 80-х роках XX століття. Автор проекту алеї – архітектор Аврам Малецький.
Алея набула величезної популярності починаючи з 2009 року. Саме тоді тут було відкрито оригінальний дитячий майданчик, де скульптори, а точніше, творці сучасного мистецтва, розмістили свої оригінальні витвори.

Андріївська церква

Андріївська церкваАндріївська церква — чудова пам'ятка архітектури України, одне з кращих творінь видатного зодчого В. В. Растреллі. її збудовано в 1747-1753 роках під керівництвом архітектора І. Ф. Мічуріна. Силует церкви чітко вимальовується серед зеленого вбрання дніпрового пагорба. Колись тут проходив північний кордон стародавнього Києва. Легенда, записана у літописі «Повість временних літ», оповідає, нібито в 40-і роки н. е. «по дорозі до Рима» місцевість відвідав апостол Андрій Первозванний.

Софійський собор

Софійський соборСофійський собор — визначна пам'ятка давньоруського зодчества. В ньому яскраво виявилися основні риси архітектурного стилю періоду розквіту могутньої держави — Київської Русі — колиски трьох братніх слов'янських народів: російського, українського білоруського.
Собор споруджено в 1037— 1046 роках по велінню князя Ярослава Мудрого. В основу його плану покладено п'ятинефний тип хрестовокупольного храму.