церква Святого Михайла Велика Радогощ – мальовниче село на Хмельниччині, до райцентру міста Ізяслав – 35 кілометрів. Тут знаходиться дерев’яна церква Святого Михайла. Точна дата побудови церкви невідома, проте особливості споруди свідчать що її звели на початку XVIII століття. У першій половині XIX століття був проведений ремонт, в результаті якого стіни усіх трьох зрубів замінили «лисицями», та був прибудований невеликий вхідний притвор, у плані - прямокутний. Розташована церква на невеликому підвищенні.

Інтер’єр оздоблений різьбленням по дереву XVIII століття. Вхід на хори через люк по приставній драбині. Дзвіниця побудована одночасно з церквою та розміщена з південного сходу від неї. Церква відноситься до пам'ятників народної архітектурної школи північного Поділля.

Церква Св. Михайла


Великорадогощанська Січ

Ще у Великій Радогощі є специфічний навчальний заклад у якому виховують козаків!
Великорадогощанська Січ

Великорадогощанська Січ – це єдина в Україні школа, яка функціонує за принципами козацької січі. Ідея створення з’явилася наприкінці 2005 року, її радо підтримали як батьки, так і учні. У школі усе максимально наближено до побуту Запорізької Січі. Хлопці та дівчата навчаються окремо. У козаки посвячують щороку на свято Покрови. Класи називають курінями, старосту – курінним. Хлопці навчаються бойовому мистецтву, займаються самоврядуванням. Дівчата співають, вишивають, готують їсти у справжнісінькій печі. Додатковим предметом у школі є «Історія козацтва». Січ має своє господарство – город, ліс та ставок.
Влітку тут діє наметовий табір «Січ», де відпочивають вихованці січової школи та інші бажаючі.
Ось так! Це вам не бетонні коробки столичних шкіл.

 

4.7777777777778 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.78 (9 Голосов)

Коментарі: