палац Четвертинських у СтриганахСтригани – мальовниче село, розташоване по обидва береги річки Горинь у Славутському районі Хмельницької області. Відстань до райцентру – міста Славути – 9 км.
У роки Великої Вітчизняної війни у селі діяв радянський партизанський загін Антона Одухи. У 1944 році відбувся бій між його партизанським загоном (за підтримки міліції) та загонами УПА. В результаті, за даними зі звіту радянських партизанів, загинуло 127 повстанців, і 28 потрапили у полон.

З них 7 було закатовано на місці. Втрати радянців невідомі. У 1990-х роках злочин радянських партизан був доведений у суді. Про загиблих упівців нагадує встановлений меморіал неподалік села.

При вїзді в село зі сторони Комарівки розташоване найбільше та найпопулярніше озеро з каскаду, так званих, «Голубих озер». Озера утворилися на місці відпрацьованих торфових кар’єрів. Вода тут прозора та чиста. Такі місця для любителів відпочити на природі - просто рай.
голубі озера
Також у Стриганах є свій тунель кохання, розташований поблизу найбільшого озера. Це романтичне місце не таке популярне як у Клевані, але мальовничістю зовсім не поступається.
Тунель кохання
Є й у селі Стригани цікавий архітектурний об’єкт – колишній палац Четвертинських, що був побудований у 1904 році, та був культурним центром для місцевої шляхти.
палац Четвертинських
Після революції у цьому приміщенні була сільрада, згодом санаторій. У 1944 р. біля цього будинку були закатовані та розстріляні полонені бійці УПА. У післявоєнні роки приміщення використовували як школу механізаторів, гуртожиток робітників торфорозробок, санаторій для хворих на туберкульоз. В роки будівництва Хмельницької атомної електростанції тут проживали польські чиновники.
У наш час палац бездоглядний і повільно руйнується.
Палац у Стриганах

Село Стригани на мапі:

!!! Неверныый ID плагина

4.5454545454545 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.55 (11 Голосов)

Коментарі: