Місто Нетішин, фото 2015 р.Сучасний Нетішин – досить молоде місто, яке ще називають містом атомних енергетиків. Все тому, що тут знаходиться атомна електростанція. Взагалі розвиток населеного пункта Нетіштн можна умовно поділити на два етапи, які розмежовує 1975 рік. Саме тоді Міністерством енергетики і електрифікації СРСР було прийнято рішення про розміщення атомної електростанції у Нетішині Хмельницької області. Після цього, тоді ще село, Нетішин почало стрімко розвиватися.

У січні 1981 року було викопано перший ковш грунту  - створювався котлован для фундаменту першого енергоблоку. Нетішин пройшов шлях від села до міста обласного підпорядкування (Постанова Верховної Ради України № 3539-XII від 21.10.1993 року). У 1987 році було запущено перший енергоблок електростанції, у 2004 – другий.

У місті є краєзнавчий музей, розташований у сучасній багатоповерхівці по проспекті Незалежності, 29. Тут у 18 залах можна ознайомитися з етнографією, природою, історичним минулим та сучасністю регіону.

Цікавим фактом є те, що одна з вулиць міста Нетішин названа в честь Володимира Висоцького, унікальність полягає в тому, що це перша вулиця у світі, яка названа в честь талановитого співака. 

Нетішин, центральна вулиця

5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (8 Голосов)

Коментарі: