Славута

костел Святої ДоротиСлавута – районний центр у Хмельницькій області. Місто розташоване на берегах річки Горинь. Територія сучасного міста Славути була заселена з давніх часів. У місті та поблизу його виявлено рештки поселення доби неоліту. В урочищі Вершині досліджено залишки поселень і курган доби бронзи. Знайдено також речі часів черняхівської культури.

Ізяслав – місто втрачених пам’яток

Ізяслав, палацІзяслав – невеличке містечко, знаходиться за 50 кілометрів від мого рідного Острога. Щоб дістатися до Ізяслава з Острога, потрібно прямувати в напрямку Шумська, і в селі Кам’янка повернути ліворуч. Далі близько 40 кілометрів сільськими дорогами, і ми в Ізяславі. В давнину маршрут до цього міста пролягав через Заславську браму, що поряд з Межиріцьким монастирем. Доречі, брама зберіглася, але дорога заведе хіба до річки Вілії.

Старий Кривин

Свято-Воскресенська церкваЗа декілька кілометрів від Нетішина розташоване село Старий Кривин. Окрім залізничної станції тут є пам’ятка архітектури XVII століття – Свято-Воскресенська церква. Розташована на невеликому підвищенні біля центральної вулиці села. Проїхати селом і не помітити церкву – неможливо. Церква була побудована у 1763 році з дерева, без жодного цвяха (згідно опису Н.И. Теодоровича, 1889 р).Форма церкви нагадує корабель (у XVII столітті така форма називалася «кораб»).

Стригани

палац Четвертинських у СтриганахСтригани – мальовниче село, розташоване по обидва береги річки Горинь у Славутському районі Хмельницької області. Відстань до райцентру – міста Славути – 9 км.
У роки Великої Вітчизняної війни у селі діяв радянський партизанський загін Антона Одухи. У 1944 році відбувся бій між його партизанським загоном (за підтримки міліції) та загонами УПА. В результаті, за даними зі звіту радянських партизанів, загинуло 127 повстанців, і 28 потрапили у полон.

Мала Радогощ

Покровська церква в селі Мала РадогощМала Радогощ – маленьке село в Ізяславському районі Хмельницької області. Вперше я про нього почув коли сусід показав щуку, і сказав що зловив на ставку в Радогощі. Тут дійсно дуже гарна природа, мальовниче озеро.
Саме село вперше згадується 1386 року в грамоті, яка підтверджувала права власності князя Острозького на деякі населені пункти, серед котрих і було село Мала Радогощ. В той час село називалось просто Радогощ.

Велика Радогощ

церква Святого Михайла Велика Радогощ – мальовниче село на Хмельниччині, до райцентру міста Ізяслав – 35 кілометрів. Тут знаходиться дерев’яна церква Святого Михайла. Точна дата побудови церкви невідома, проте особливості споруди свідчать що її звели на початку XVIII століття. У першій половині XIX століття був проведений ремонт, в результаті якого стіни усіх трьох зрубів замінили «лисицями», та був прибудований невеликий вхідний притвор, у плані - прямокутний. Розташована церква на невеликому підвищенні.

Меджибіж

Замок в МеджибожіМеджибіж, селище міського типу Летичівського району Хмельницької області, розташоване на кам'янистому підвищенні, там, де річка Бужок впадає у Південний Буг. Звідси й назва селища. Відстань до обласного центру близько 40 кілометрів. Селище відоме своїм мурованим замком, який займає друге місце на Хмельниччині за популярністю після Кам’янець-Подільської фортеці.

Нетішин

Місто Нетішин, фото 2015 р.Сучасний Нетішин – досить молоде місто, яке ще називають містом атомних енергетиків. Все тому, що тут знаходиться атомна електростанція. Взагалі розвиток населеного пункта Нетіштн можна умовно поділити на два етапи, які розмежовує 1975 рік. Саме тоді Міністерством енергетики і електрифікації СРСР було прийнято рішення про розміщення атомної електростанції у Нетішині Хмельницької області. Після цього, тоді ще село, Нетішин почало стрімко розвиватися.