Великі Дедеркали - мурований костел (нині діюча церква Святого Миколая)

Великі Дедеркали – село на Тернопільщині, Шумського району. Вперше у письмових джерелах згадується у 1545 році в актових книгах Кременецького замку. Хоча територія сучасного села заселена ще з давніх часів, що підтверджується знайденими тут залишками поселень черняхівської культури (III-VI ст.).
До нашого часу у селі «зберігся» мурований костел (нині це діюча церква Святого Миколая УПЦ КП.

Вовківці - церква Покрови Пресвятої Богородиці

Вовківці вперше згадуються у 1518 році, тоді Сигізмунд I Старий (Великий князь Литовський, Король Польський) підтвердив право володіння городничому Є. Сенютичу на деякі села, серед яких були і Вовківці. У селі знаходиться церква Покрови Пресвятої Богородиці. Побудована в 1703 році коштами прихожан. Дерев'яна, покрита жестю, з такою ж дзвіницею.

Кордишів-церква Покрови Пресвятої Богородиці

Кордишів–невеличке село, розташоване на берегах річки Вілії. Відстань до райцентру Шумська – 6 км. Офіційно першою згадкою про село вважають 1513 рік у грамоті польського короля Сигізмунда I. Проте сучасні дослідники, автори книги «Кордишів: минуле та сьогодення» Г.Шергей та А. Лукащук стверджують, що вперше Кордишів згадується у 1443 чи 1447 році у Литовській метриці, де вказано що село переходить у власність шляхтичу Дяку.

Новостав - церква святого Архістратига Михаїла

Новостав – село на тернопільщині, розташоване за 10 км від райцентру Шумська. Поблизу сіл Шумбара та Новостава збереглися залишки пізньопалеотичної та мезолітичної стоянок (17-10 тис. років тому), поселення трипільської культури (3 тисячоліття до н.е.) та знайдено римські монети 2 ст.
Вперше село згадується у 1513 році. У Новоставі знаходиться церква святого Архістратига Михаїла.

Малі Дедеркали - церква Божої Матері Казанської

Малі Дедеркали на Шумщині, тернопільської області. Село розташоване за 11 кілометрів від райцентру Шумська. У селі знаходиться Церква Божої Матері Казанської побудована у 1843 році завдяки священику Федорові Пекарському. У 1873 році обновлена коштами прихожан. В документах значиться як дерев'яна. У 2016 році церква діюча, належить громаді УПЦ. Проте вигляд церкви значно змінився: наполовину мурована, зверху обкладена вагонкою, встановлені пластикові вікна.

Шумськ

Шумськ  - один з районних центрів на Тернопільщині, що розкинувся на правому березі річки Вілії. Шумськ знаходиться майже посередині між Острогом і Кременцем, з’єднується трасою регіонального значення Острог - Кременець - Почаїв - Радивилів (Р-26). На околицях Шумська були знайдені залишки поселень пізнього палеолі­ту, черняхівської культури, давньоруських осель. А першу згадку про Шумськ знаходимо в Іпатіївському літописі.

Сураж

Сураж цкрква РіздваСураж – село в Тернопільській області, відстань до районного центру Шумська - 7 кілометрів. Село Сураж розташоване на невеличкому підвищенні та майже зі всіх сторін оточене лісами. Природа тут дуже мальовнича. В Суражі розташована кам’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці. Побудована у 1730 році в якості костела. У 1880 році покрита залізом та покрашена мідянкою на кошти прихожан. У 1867 р. при церкві побудована кам’яна дзвіниця.

Тернопіль — місто Бандери та Пушкіна

Місто ТернопільМісто Тернопіль є найменшим обласним центром галицького регіону, однак даний факт у жодному випадку не применшує його візуальної краси та атрактивності для туристів. Таким успіхом населений пункт завдячує своїй давній історії, яка офіційно починається 1540 р. і сповнена багатьох перипетій — можна нарахувати як мінімум 5 влад, що у той чи інший період керували тут, а також поколінням своїх мешканців котрих у 2014р. налічується не багато, не мало-217 тисяч.